Avtistično introvertna politideologija ostankov komunizma je zavržena in presežena
-
Spodaj so linki z vsebinsko ključnimi sporočili.
-
Ker se Janša ni opravičil zaradi izjave o Srebrenici, poslanci SD in Levice zapustili sejo #video
-
Il Giornale: Slovenski predsednik se je prvič poklonil spominu na žrtve Titovih komunistov
-
-
Janševe izjave resnici na ljubo čisto dobro ne razumem. Še manj razumen pa je histeričen odhod SD in Levice s seje. Če pa pogledamo slučaj Srebrenice na neodvisen način se lahko vprašamo koga se naj poleg unproforja torej še obsoja za pokol v Srebrenici. Bedaki zavpijejo 'Srbe'. Vprašam - ali kar vse po kriteriju nacionalnosti ? Odgovor je zagotovo ne. .....
Koga še pa potem ? Če je pretežko vprašanje pomagam s podvprašanjem - kdo je bil glavni v vojaških enotah tistega samooklicanega ostanka exyu Titoslavije. Komunisti kajpak in potem ima Janša celo deloma prav, kajti srbski nacionalsocialisti uradno niso smeli obstajat....(Tudi 'sloboljšoj' paradržave uradno ni )
In Janša je upravičeno dregnil tudi v nerodno vsporednico Srebrenice ter komunističnih povojnih pobojev npr. v Sloveniji. Ja prijateljčki levoroki, najlaže je vrteti neko ideološko lajno, kjer se ne rabi lastne pameti. V čem je torej razlika, razen, da so komunisti slučajno bili na strani zmagovalcev ?
Mnogi ne vejo, da je osebno stališče takratnega ameriškega predsednika veliko pripomoglo, da zahod ni proti koncu 2 vojne zlorabil nacistov, ter jih oborožil in obrnil proti komunistom. V tem primeru bi imeli tudi povojni komunistični poboji drug status. Taka opcija je realno obstajala v zahodnih štabnih igrah.
Brez Roosevelta ki je preziral buržuazijo bi Tito in Stalin pri zahodnih zaveznikih morda dobila status vojnih zločincev in krvoločnih diktatorjev. Tako pa titoslavci in stalinisti še vedno lahko mahajo z njunimi krvavimi simboli, Srebrenica pa ni izenačena z njunimi poboji. In Stalin nima statusa etnogenocidnega zločinca !
In še eno nagradno vprašanje - komu se naj bi Janša opravičil. Kretenidiotsko opranoglavo ideološko zahtevo človek lahko edinole ignorira. Obsesivna muslauf ideologija praviloma ni primeren sogovornik za noben razumen dialog.
-
-
Sedaj pa komentiram še skupno spravno dejanje slovenskega in italjanskega predsednika države, ki so ga nekateri zlasti 'levaki' po muslaufu kritizirali. Sklicujem se tudi na intervju z Eriko Jazbar.
Naša zunanja politika je v preteklosti tudi na mednarodni ravni vsiljevala svojo opranoglavo ideološko dogmo po kateri so bili žrtve komunistov izključno izdajalci, fašisti in nacisti. Zelo upravičeno pa lahko domnevamo, da so v fojbah bile tudi nedolžne italjanske žrtve.
Nepriznavanje tega zločina z naše strani je v preteklosti onemogočalo konstruktivnejšo in prožnejšo zunanjo politiko do naše zahodne sosede. Rezultat tega se je odražal tudi v slabšem italjanskem odnosu do naše manjšine. Naš položaj je do neke mere reševal velik vpliv italjanske levice na politiko italjanske vlade. Sicer bi bilo lahko še slabše.
Predsednik Pahor je storil velik in pogumen, pa tudi edino pravilen korak, čeravno so v Sloveniji levi fašisti skrajno primitivno rovarili proti taki politiki. In četudi bi v fojbah bili res samo fašistični zločinci je za dobre odnose potrebno situacijo gledati tudi s stališča sogovornika.
Pahor se je izkazal s tankočutnostjo in modrostjo. Njegovim govorom je potrebno priznati briljantnost in tankočutnost visoke diplomacije.
-
-