Travma, stres, simptom, psihosomatska, avtoimunska in organska patologija
Ravnodušnost je pomemben ključ do fizičnega zdravja.
-
0. Uvodna pojasnila
V postu predstavljam kompleksno anamnezo svojega stanja skupaj z rešitvami. Ugotovitve so določene s poskušanjem učinka številčnih nizov po dr. Grabovoju za izbrane bolezenske predpostavke glede na opažene simptome. Pravilnost analitičnih zaključkov ne morem jamčiti z medicinskim doktoratom in statistiko. Lahko pa zagotavljam s svojo resnicoljubnostjo in dobronamernostjo portala, da so rezultati rešitev resnični.
Nekoliko obilnejši komentar je namenjen v pomoč morebitnim bralcem, ki bi želeli po analogiji reševati svoje podobne situacije. En primer je delno nakazan pri psihološki oskrbi bližnjih v postu o nevarnem prekomernem pitju tekočine, drug primer bi lahko bil reševanje panične motnje, ki morda nima za osnovo nujno ravno paniko. Simptomatska in psihosomatska motnja imata lahko mnogo raznih vzrokov in stanj.
V tem letu sem se moral soočiti z boleznijo in smrtjo bližnje osebe, nadalje pa tudi z ponavljajočimi urgencami s smrtno ogroženostjo druge bližnje osebe. Posledičen stres in travmo sem zaznaval predvsem kot motnjo spanja in pojavnost depresije, morda tudi nevrovegetativo astenijo. Glavna vsebina posta pa se ukvarja z mojim nepričakovanim psihosomatskim odzivom na relativno nepomemben življenjski izziv.
Različni ljudje stresno in travmatično reagiramo na različne situacije. Na nekatere večina ne bi imela nobenih negativnih odzivov. Določena dokaj nezahtevna zadolžitev me je psihosomatsko – šokirala proti vsen pričakovanjem. Vzvodi so skriti v podzavesti. Nekateri ljudje so na drugi strani alergični na zvoke iz okolice, ki jih večina sploh ne sliši. V tem primeru bi to pripisal psihoalergiji na stresne dejavnike.
Ravnodušnost je lastnost mojstrov in dosežek aspirantov na poti osebnega razvoja in duhovne rasti pa tudi način življenja. Celotno besedilo posta je lahko argument prizadevanju za našo odločitev take izbire življenskega sloga. Spodbuda je namenjen čisto običajnim slehernikom, ki ne želijo zboleti in umreti zaradi nevarnih najtežjih bolezni, ki so vse po vrsti lahko psihogenega nastanka.
1. Prepletenost in sopojavnost znakov psihosomatske motnje (PSM)
Pri sebi sem v povezavi s ’stresno’ nalogo opazil sledeče glavne simptome: prebavne motnje, gosta sluz iz zgornjih dihalnih poti (grla), rahla bolečina v desnem kolku in odrevenelost desne noge, rahlo občasno kljuvanje v glavi, občasno rahlo poslabšanje ravnotežja. Pri drugi osebi sem opazil stresno pogojen pojav obrazne rdečine ter luskinasto luščenje kože podobno rozacei, kar medicina zdravi z Rozamet kremo.
Zdravljenje izhaja iz domneve psihosomatske simptomatike. Ta deluje iz eterične duševne neharmoničnosti preko centralnega in vegetativnega živčnega sistema na določene telesne sisteme. Rešitev vzroka fizičnih težav nedvoumno prinaša Grabovojev številčni niz psihosomatska motnja. Posledično draženje imunskega sistema se pokaže zlasti v avtoimunskih motnjah nevrološkega sistema in fascije.
Del cžs je skupaj z možgani tudi fascija, Za normiranje nevrološkega sistema uporabimo Grabovojev številčni niz nevrorevmatizem. Fascijo in druga vneta vezivna tkiva normiramo z Grabovojevim nizom razpršena bolezen vezivnih tkiv. To ustavi šlajm in pomiri želodčno sluznico. Niza prispevata tudi k rešitvi težav v kolku ter nogi. Nevrološko pogojene boleče napetosti lahko rešita niza relaks in distorzija.
Za rešitev omenjene obrazne kožne indikacije, podobno ekcemu so uporabni Grabovojevi številčni nizi: psihosomatska motnja, atopični dermatitis, rosacea, alergijska diateza, stres, mir, sprostitev. Podobno kot odrevenelost in bolečino kolka ter noge lahko rešujemo tudi psihosomatske težave v vratu. Po potrebi uporabimo še nize za, travmo, simptom, mononevropatijo, monoradikulopatijo, drugi revmatizmi, alergije.
2. Rešitve težav psihosomatske motnje in sopojavov
819471 stres
498721 simptom
897489.712.698 pritisk
518916 psihosomatska motnja
9195432 revmatizem nevrološkega sistema
5485812 razpršena revma vezivnih tkiv
5484215 atopični dermatitis
0195451 alergijska diateza
518914891 rosacea
1001105010 mir
54967184941 relaks
591489.318.716 travma
51931741948 travma iz preteklosti
Na splošno so rezultati pri psihonormiranju hitrejši, kot pri normiranju telesnih stanj. Razlog je v različni gostoti psihičnih in fizičnih energij. Preverjeno delujejo nizi na koži in listki z nizi na telesu. Medicinske diagnoze so lahko zavajajoče pri iskanju in izbiri Grabovojevih številčnih nizov. 'Panična motnja' naprimer ima lahko poleg panike še druga vzročna stanja. O možnem pristopu reševanja je zapis v naslednji točki.
Rosacea ni aktualna za mlajše a medicina neustrezno uporablja isti mušter reševanja tudi pri sličnih pojavih kot je rosacea. Seveda so rezultati uporabe kremice Rosamet neprepričljivi, ko gre za psihosomatsko reakcijo kože na neharmonična duševna stanja. Glede na opaženo sem pri osebi pomislil na pritisk, napetost, ter uspešno uporabil nize: pritisk, relaks, mir, psm, stres. Simptom se žal vrne ob ponovitvi okoliščin.
3. Psihoalergija
Pri psihoalergiji se pojavlja notranje pogojena preobčutljivost na dejavnike, ki normalno ne povzročajo stresa glede na nizko intenzivnost motečega pojava. Zaradi določenih preteklih okoliščin oseba normalno nemoteč, ali neopazen pojav ponotranji kot stresni dejavnik in nanj reagira stresno. Notranjo preobčutljivost – psihoalergijo lahko normiramo z Grabovojevim številčnim nizom stresni dejavniki.
Dovolil si bom po svoje komentirati medicinsko diagnozo ’panična motnja’. Domnevam, da je vzročno podobna simptomatski motnji s specifičnimi simptomi dušenja in podobno. Razlika je, da psihosomatski dražljaj simptomatsko poustvarja aktiviran podzavesten zapis travmatične vzročne okoliščine. Poskusimo lahko z Grabovojevimi nizi: PSM, normiranje travme, stresnih dejavnikov in simptomom. Glej tudi LH.
Prav možno bi bilo tudi prekomerno tvorbo ušesnega masla pripisati psm kot posledico psihoalergije in reakcije imunskega sistema, kjer ima ušesno maslo antimikrobno funkcijo. Pri motenem delovanju ušesnega dela imunskega sistema bodisi iz psihogenih, ali fizičnih razlogov, lahko ob zoženem sluhovodu maslo zamaši sluhovod s posledično motnjo sluha. Eksaktna anamneza je zame ’projekt nemogoče’.
917489718 stresni dejavniki
591489.318.716 travma
819471 stres
498721 simptom
518916 psihosomatska motnja
51931741948 travma iz preteklosti
4. Relevantne povezave
Vpliv naših misli na prihodnost (LH)
Zdravljenje simptomatskih stanj
5. Več
Stresne dejavnike in psihična stanja lahko normiramo, če jih poznamo, a diagnoza je težka tudi za stroko. Včasih je boljša rešitev eliminacija travm in odločitev za mir, sprostitev, pozitivno mišljenje, ravnodušnost ter odprava okoliščin nastanka disharmoničnih stanj. Pri odločanju za spremembo v duševno harmoničnost, ali vsaj nevtralnost lahko uporabimo Grabovojev številčni niz odločitev skupaj z ciljem odločitve.
25122004 + vsebina odločitve
Včasih smo poznali samo sindrom tenzijskega miozitisa, ki pove da napetost in zakrčenost povzročata bolečine. Vzrok je psihogen, posledica pa fizična. Ponavljajoča negativna (vnetna) fizična stanja lahko vodijo do alergijskih in avtoimunskih aktivacij. Na daljši rok nesanirana patološka stanja povzročijo degradacijo, naprimer ’izraba’ kolka, kolena. Dolgotrajni vnetni procesi pa so lahko vzrok nastanka raka.
Na koncu bi dodal še nekaj možnih pridruženih in posledičnih stanj k psihosomatski motnji ter ustrezne Grabovojeve številčne nize. To so monoradikulopatija (utesnjen živec), mononevropatija (bolan živec), spazmi (krči), distorzija (zvin), polimiozitis-dermatomiozitis (revma mišic in kože), polimialgija (revma mehkih tkiv), periartritis (revma tetiv). Luskinasta obrazna rdečica je PSM pritiska, nemira, napetosti...
V mojem primeru pokanja in omrtvelosti v križu, kolku ter nogi sem moral osvežiti imunski sistem še z nizoma spondilitis in osteoartroza. Pri PSM moramo razumeti, da tudi psihogeni simptomi, ki se kažejo fizično lahko dražijo imunski sistem. Prvotna AI motnja mutira v nekaj drugih možnih, ki imajo v celoti > 100 različnih diagnoz. Na srečo se nam ponavljajo samo naše specifične indikacije.
51245424 spazmi
4.891.201 spondilitis
8145812 osteoartroza
4541421 mononevropatija
5481321 monoradikulopatija
5.481.234 polimiozitis-dermatomiozitis
1489123 polimialgija
4548145 periartritis
5148517 distorzija
6. Ravnodušnost – brez sekiranja – ključ do zdravja
Stres je samo eden izmed možnih vzrokov psihosomatske motnje. Tudi druga negativna - neharmonična duševna stanja imajo lahko veliko različnih posledic, ki jih vse rešuje številčni niz psihosomatska motnja. A za odpravo vzroka moramo vzročno duševno disharmonijo pravilno prepoznati in normirati. Važno je recimo odpraviti negativne misli, stres, napetost, pritisk, notranje konflikte, oziroma duševno disharmoničnost.
Stresne dejavnike in psihična stanja lahko normiramo, če jih poznamo, a diagnoza je težka tudi za stroko. Včasih je boljša rešitev eliminacija travm in odločitev za mir, sprostitev, pozitivno mišljenje, ravnodušnost ter odprava okoliščin nastanka disharmoničnih stanj. Pri odločanju za spremembo v duševno harmoničnost, ali vsaj nevtralnost lahko uporabimo Grabovojev številčni niz odločitev skupaj z ciljem odločitve.
25122004 + vsebina odločitve
Lahko uvidimo, da psm prizadane katerikoli telesni sistem, naprimer imunski in tvorbo novih celic. Potem imamo simptomatsko revmo, alergijo, rakavo mutacijo celic, kar lahko privede do organske degradacije in bolezni. Podobno je z vsemi drugimi simptomatsko - fizičnimi posledicami psm. Zato lahko brez pretiravanja rečemo, da je mirno, ravnodušno življenje – brez sekiranja bistven ključ do zdravja.
Brez ravnodušnosti se nam ponavljajo okoliščine in vzroki nastanka psm. To sčasoma vodi v bolezni in staranje. Odločitev za spremembo odnosa do stresnih življenjskih okoliščin je tako dober primer uporabe svobodne volje. Nič ne izgubimo ko se odrečemo nepotrebnemu ter negativnemu avtomatizmu odzivanja na notranje in zunanje okoliščine. Lahko pa veliko pridobimo z boljšim zdravjem, ter počasnejšim staranjem.
K ravnodušnemu življenskemu slogu lahko pristopimo tudi po poti osebnega razvoja in duhovne rasti. V pomoč je lahko obsežna zbirka navodil ter učenj na 2. strani portala in v postu Psihomentalna kibernetika. Besedila med drugim logično argumentirajo, da so naše negativne psihomentalne reakcije brez funkcije. Svojemu imunskemu ter krvožilnemu sistemu lahko pomagamo z koncentracijo na oba palca hkrati.
Osebni razvoj in duhovna rast rezultirata sčasom tudi v spremembi našega odnosa do transcendence. V najtežjih življenjskih preizkušnjah nam bo morda lahko pomagala samo transcendentna ljubezen do Boga. A tako odrešujoče notranje doživetje je prej darilo od zgoraj, kot rezultat našega prizadevanja. Nekatere mučne dileme in vprašanja pač nimajo logične razumske rešitve in odrešitev po tej poti ni možna.
7. Še več rešitev
Dotukajšnji del besedila je tudi uprizoritev postopnega določanja anamneze in zdravljenja. V primeru, da noben od predstavljenih številčnih nizov ne prinese več opazne spremembe ostaja pa nam še vedno spremenljiva rahla bolečina, omrtvelost in občasno pokanje se zatečemo še k manualnim metodam.
Predpostavka je celični spomin, ali nekaj podobnega v prizadetih delih telesa ki se kaže v zakrčenosti s posledično motnjo prekrvavitve in bolečino, pa tudi s pritiskom na živce ter posledičnimi senzacijami. Na razpolago imamo mnogo različnih rešitev iz posta ’Išijas’. Posebej izpostavljam Amepši vaje.
To so zlasti fizična sprostitev, masaža, psihobioenergoterapija, kiropraktika, kineziologija in še nekatere druge. Sami si lahko masiramo vozlaste zatrdline s členki prstov in gnetemo mišice s stiskanjem. Lahko tečemo na mestu, poskakujemo, stresamo telo. Koristi lahko ’sumo kiropraktika’ in energiziranje.
Posnemanje uvodne priprave sumo borcev s širokim razkorakom upognjenih kolen ter izmeničnim dvigom ene in druge noge deluje ugodno na uravnovešanje ter sprostitev medenice, morda tudi na aktivacijo korenske čakre, zato to po svoje imenujem ’sumo kiropraktika’. Roki se zdi sta odročeni.
V nekaterih primerih bomo morda morali odpraviti tudi mentalni nemir, napetost, preganjavico, ki so lahko vzrok mišičnim vozlom v lumbalno - sakralnem področju s posledičnimi nevralgijami vzdolž išijatikusa, rahlo bolečo slabšo prekrvavljenostjo in pokanjem. Kakšne so rešitve ?
Koncentriramo se na mir, miselno praznino uma, notranjo tišino. Druga poimenovanja so lahko mentalni odklop, reset, čuječnost, kontrola – obvladovanje misli. Netreniranim bo to morda laže dosegljivo z listki na čelu in ledjih, popisanimi z Grabovojevimi številčnimi nizi za mir, relaks, negativne misli, napetost, itd.
-
-