EU Hamlet se je ob včerajšnjih EU volitvah morda vprašal: 'Voliti, ali ne voliti ?'. Vprašanje je zame toliko trivialno, kot same volitve in politika na splošno. Osnova takega stališča je očitno ponavljajoče izkazano dejstvo, da je politika izvor problemov in ne njihova rešitev. Lahko 'volimo' edinole domnevno manjše zlo izmed večih ponujenih političnih opcij. Ampak to je v vizionarskem pogledu veliko preskromno.
Seveda obstajajo realno izvedljive vizije drugače urejene človeške družbe na tem planetu. A ta drugačnost ni možna brez spremembe mentalitete večine posameznikov na tem planetu. Posamezne delčke te možne bodoče nove realnosti sem že večkrat omenjal v raznih člankih. A glede na opažen zatečen nivo običajnih slehernikov bi bilo eksplicitno razgrinjanje fantastičnih novih možnosti morda za sedaj še preuranjeno. Morda pa se v prihodnosti še tudi premislim glede tega.
V smislu prikaza celovite realne geopolitične slike sveta vezano na vprašanje EU volitev pa se še enkrat več spoštljivo priklonim mnenju, ki ga je izrazil profesor dr. Rudi Rizman v članku sobotnega Dela z dne 25.5.2019 pod naslovom 'EU: geopolitični oksimoron' v rubriki 'gostujoče pero' (oksimoron je bistroumni nesmisel, če bi slučajno koga zanimalo) - link spodaj.
https://www.delo.si/mnenja/gostujoce-pero/geopoliticni-oksimoron-187337.html
Iz pozicije trpnega udeleženca lahko v nedogled kritiziramo situacijo in politiko, ki jo je povzročila in nič se ne bo spremenilo, razen, da se morda večim ljudem razkadi megla pred očmi. Informacijska megla je glavni učinek neoliberalnega populizma. Megla sama po sebi ni nevarna, tako kot nikomur ni povzročila zla Potemkinova vas. Ampak problem megle je v tem da se zgubimo, da tavamo in pademo v prepad, v močvirje, itd.
Definicija populizma temelji na agitaciji proti elitam. Seveda to neoliberalnim elitam ne more biti po volji, zato se propagira apriorno negativna slika domnevnih populizmov. Osveščenim družbenim skupinam je najenostavneje prilepiti etiketo populizem, čeravno te skupine postanejo elite v pravem in pozitivnem pomenu. To je izprevržena neoliberalna manipulacija, ki jo ne smemo spregledati. Obenem pa s prikazanimi dejstvi razkrijemo neoliberalni populizem, ki gre z vsemi razpoložljivimi orožji proti resničnim elitam, ki bi edine lahko povedle in rešile človeštvo iz neoliberalnega totalitarizma.
Sestavni del agitacije neoliberalnega populizma je tudi opozarjanje na nevarnost desnega populizma. Pri tem je pojem afirmirano privzet kot politična psovka za diskreditiranje politične konkurence. Tako se pozabi na neoliberalni populizem, sploh se pa zakrije tudi dejstvo o obstoju neoliberalnega pa tudi levega fašizma. Na netu so taki primeri lepo dokumentirani. Za ilustracijo dam primer iz domačih logov. Tipičen množicam všečen neoliberalni populist - politični Ostržek je naprimer slovenski predsednik vlade.
Nekoliko bi se pomudil pri vprašanju ogroženosti s strani kateregakoli populizma. Noben populizem ni nujno škodljiv in nevaren sam po sebi. Nevarnost predstavlja možna masovna zloraba agresivno destruktivnih nagibov v množici slabo in napačno izobraženih - vzgojenih - razgledanih in slabo samoobvladanih posameznikih. Glede na prepletanje politične in verske oblasti v (pre)mnogih državah pa lahko k populizmu štejemo tudi versko nagovarjanje množic s skrajnim rezultatom v obliki terorizma 'svete vojne'.
Izkaže se, da je neoliberalni populizem samooklicani ekskluzivni zaščitnik domneve o demokraciji in človekovih pravicah. Obenem pa politika neoliberalnega populizma masovno zlorablja medije za pridobivanje domneve o alibiju za velezločine po celem svetu. Pri tem je treba še upoštevati, da neoliberalni populizem v nasprotju z drugimi deluje po metodi uspavanja množic, s končnim ciljem popolne globalne centralizacije oblasti in kreacijo biorobotskega človeštva. Vsak lahko sam presodi kateri populizem je najnevarnejši.
Dokler mnogi posamezniki ne glede na izobrazbo, raso in veroizpoved ne vidijo drugih možnih rešitev, kot uničenje nasprotnika, kakršnegakoli že si bodi toliko časa so vsi populizmi potencialno nevarni. Gre za problem izključevalnosti. Seveda se tudi neoliberalni populizem trudi politično uničiti konkurenčne populistične nasprotnike. In to jim je uspelo naprimer v Avstriji z podtaknjeno koruptivno afero. Metoda je nekam znana iz območij 'šentflorjanske ovčjereje'.
Prav nič drugače pa se zadeve ne odvijajo tudi na globalnem nivoju. Razkrita je prevara z informacijami, ki so botrovale 'divjezahodnemu' bombardiranju Sirije . Vrstijo se dokazi in pričevanja o resničnem ozadju 'migrantske krize'. Za osvežitev spomina o teh dveh nespodobnostih neoliberalne politike svetovnih sil in EU, ki se ji klanjajo tudi slo. politični Ostržki navajam dva linka spodaj. Več pričevanj in dokazov je zbranih v arhiviranih objavah te kategorije s Pozitivk.
PREŽIVELA SEM DAN Z ‘BEGUNCI’: To vam moram povedati, saj drugi o tem molčijo!
Avtor: Zrinka Kasapić
Prelomno razkritje: Zahod napadel Sirijo zaradi laži
Dokument OPCW: Asad ni uporabil kemičnega orožja. May 21, 2019