K hitrejšim rezultatom vodi več poti.
-
V postu o zdravljenju alergij sem opisal svoja opažanja pri informacijskem upravljanju za eliminacijo dermatitisa. Pogostost ponovitev se je pokazala kot pomemben faktor v spopadanju z nasprotnimi učinki (kolektivne zavesti), ki zavirajo dokončno rešitev naloge.
Omejeno moč posameznikove koncentracije ojača učinek kolektivnega delovanja za rešitev skupne naloge. Vendar je ojačanje odvisno od homogenega nivoja sodelujočih. Poleg tega se morajo sodelujoči tudi časovno uskladiti pri posamezni izvedbi kolektivnega upravljanja reševanja izbrane naloge.
Ne glede na heterogeno razvitost kolektiva upravljalcev z informacijami pa enakomerna časovna porazdelitev delovanja posameznikov v individualnem načinu tekom dneva pomeni večjo pogostost ponovitve upravljanja z informacijami za rešitev naloge.
Pri heterogenem kolektivu torej ne uporabljamo sinergijski faktor ojačitve na osnovi sočasne koncentracije kolektiva za isti cilj. V tem primeru je morda bolj koristno individualno prilagojeno delovanje vsakega posameznika, kar prispeva k višji skupni frekvenci ponovitev upravljanja za rešitev naloge.
Na ta način se izognemo tudi morebitnemu motečemu vplivu posameznikov, ki upravljajo z napakami, oziroma v stanju slabe koncentracije. Po drugi strani pa posamezniki z boljšo koncentracijo podpirajo tiste s slabšo, kar lahko prispeva k hitrejšemu razvoju. Izbira je stvar presoje kaj je pomembneje.
Na učinkovitost reševanja nalog vpliva še veliko drugih faktorjev. Ti so subjektivni in objektivni. Težko jih je posplošiti. Naštevanje in razglabljanje o vseh bi izgubilo namen nedvoumnosti, konkretnosti in koristnosti. Izpostavil sem v praksi opažena pomembna faktorja kolektivno ojačenje in faktor ponavljanja.
Za zaključek bi vseeno omenil številčne nize, ki so sami po sebi namenjeni učinkovitejšemu upravljanju in s tem hitrejši rešitvi nalog. Uporabnik si jih bo sam poiskal ter izbral glede na svojo podlago in ambicije. Nekatere take nize neposplošeno vključujem v svoje poste.
-
-